МАРКЕТИНГ

Новогодишната кампања на Телеком нè поттикнува вистински да се поврземе

Меѓународната Новогодишна кампања на Дојче Телеком со порака: „Најубавиот подарок е кога сме вистински поврзани” прикажува типично празнично сценарио: семејство кое се собира за најубавата прослава во годината. Сите се радосни што повторно се гледаат и покрај малку чудните прашања и очекувања од страна на роднините. Но, само едно прашање …

Повеќе »

GIVING IS THE NEW BLACK: КУПУВАЈТЕ ВО dm И НАПРАВЕТЕ ДОБРО ДЕЛО.

  dm дрогерие маркт – компанијата која веќе години наназад на македонскиот пазар е препознатлива по општествено-одговорното делување, веќе петта година по ред го организира филантропскиот шопинг по повод Black Friday во своите дрогерии. Под мотото GIVING IS THE NEW BLACK, најголемиот дрогериски ланец во земјава, на 24 ноември ќе …

Повеќе »

Подгответе се за Black Friday во Рамстор Мол и во сите Рамсторе Маркети – Големи попусти и многу забава

Oд 24.11.2023 до 26.11.2023 со гордост го најавуваме Black Friday Weekend во Ramstore Mall! Одбројувањето започнa за неодоливите акции, ексклузивните понуди и неверојатните изненадувања. Подгответе се за вистинска забава како никогаш до сега! Придружете се во шопингот, забавата и еуфоријата на Black Friday Weekend во Ramstore Mall со акции до …

Повеќе »

ВРЕМЕ Е ЗА BLACK FRIDAY ВО SKOPJE CITY MALL!

На 24 ноември (петок) во Skopje City Mall започнува Black Friday шопинг лудилото! Како и секоја година Skopje City Mall нека биде местото кое сите вие љубителите на шопингот сигурно нема да го одминете. Од 10:00 часот продавниците на омилениот трговски центар ќе обезбедат специјални попусти за сите купувачи во …

Повеќе »

Три медали за каратистите на „Макпетрол” на Балканското првенство во Љубљана

Едно златно одличје и две бронзени освоија каратистите на „Макпетрол“ на Балканското првенство за кадети, јуниори и У-21 што неодамна се одржа во Љубљана. Витомир Трајковски се закити со златен медал во тежинската категорија -84 килограми, а Стефан Стојановиќ се пласира на третата позиција во +84 кг. Јована Мицовска, пак, …

Повеќе »

Во понеделник на 20 ноември компанијата Diageo заедно со 100 волонтери доаѓаат во Беровско

Во последните 2 години, Македонија беше зафатена од повеќе од 500 шумски пожари со финансиска штета од околу 14 милиони евра. Врз основа на предвидувањата на Јавното претпријатие „Национални шуми“ ќе бидат потребни повеќе од 50 години за да се обнови штетата направена во последните две години на повеќе од …

Повеќе »

Васил Хаџиманов и новата Mercedes E-Class, гала-средба на традициите во салонот на „Мак Аутостар“

Компанијата „Мак Аутостар“ беше домаќин на мини-концерт на Васил Хаџиманов Бенд, а повод беше промоција на новата Mercedes-Benz E-Class. Грандиозен настан со многу внимание на разни префинети детали, бидејќи токму Е-класата е единствениот модел на Mercedes што најдолго патува низ времето, секогаш носејќи врвни иновации во светската технологија. Нa самиот …

Повеќе »

Преку проектот „Пошумуваме заедно за позелено утре“ dm дрогерие маркт обезбеди нови 400 дрвја за парк шумата „Гази Баба“

Најголемиот европски дрогериски ланец dm дрогерие маркт втора година по ред успешно го реализира големиот национален проект за поздрава животна средина „Пошумуваме заедно за позелено утре“. Проектот кој започна минатата година, во чии рамки беа засадени 27.000 садници на територијата на с. Миладиновци во Скопје и модернизација на опремата на …

Повеќе »

АНАЛИЗА: Цените на млечните производи и на маслото со најголем пад на светскиот пазар – дома инфлацијата преполовена

Десетти месец по ред Светската организација за храна на месечно и на годишно ниво регистрира пад на цените на храната, на годишно ниво најголем кај млечните производи и маслото за јадење, пишува Порталб.мк. Дома октомвриската инфлација на годишно ниво изнесува 3,5% , една од најниските стапки во изминатиот период. Што очекуваат економистите, дали …

Повеќе »

АНТИКОЦКАЊЕ ГИ СИМНАА МАСКИТЕ!

Во предизборната кампања што се води против легалните игри на среќа очигледно се тргнаа маските. Денес, претставник на „Антикоцкање“ од Тетово, јавно потврди дека нивната цел е затворање на легалните објекти за игри на среќа. Со ова тие и отворено се ставија во служба на одредени центри на моќ, кои …

Повеќе »