Breaking News

МАРКЕТИНГ

Бронзен медал за Петар Заборски од „Макпетрол“ на светската карате лига

Петар Заборски од карате клубот „Макпетрол“ се пласира на третата позиција на исклучително силниот турнир од Светската Карате 1 серија во Ларнака. Претставникот на скопската екипа, кој пред една недела освои бронза и на Балканскиот шампионат во Тирана, на собирот од премиер-лигата се закити со одличје во категоријата до 75 …

Повеќе »

Заборски и Стојановиќ од „Макпетрол“ ќе се борат за бронза на светската карате лига

Петар Заборски и Стефан Стојановиќ од „Макпетрол“ ќе се борат за бронзени медали на Светската карате премиер-лига, А Серија во Ларнака, Кипар. Двоецот на скопскиот клуб прикажа добри борби на досегашните натпреварувања. Заборски пред една недела освои бронзен медал на Балканското првенство во Тирана. Во елиминацискиот дел од борбите Заборски …

Повеќе »

Нашата Камка Тоциновски во нова серија на Телеком Србија, уникатниот драмски трилер „Посета“

  Од 2 октомври ексклузивно на Суперстар каналот, ќе може да уживаме во новото актерско остварување на една најпознатите македонски актерки, Камка Тоциновски која толкува една од улогите во новата серија од продукцијата на Телеком Србија, „Посета“. Серијата е составена од четири различни приказни инспирирани од вистински случувања, сите сместени …

Повеќе »

Пуштена во употреба најголемата онлајн продавница во Македонија

Ananas онлајн шопинг мол е конечно достапен и во Македонија, а по објавената прва кампања можеме само да погодуваме какви изненадувања подготви Ananas за своите корисници. „Шопинг мол, ā на нет“ со над 100.000 производи од различни категории со себе носи целосно нов концепт на онлајн купување во Македонија. Што …

Повеќе »

НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ: ТАВ ОРГАНИЗИРАШЕ ЗАБАВА ЗА ПРВИТЕ ПАТНИЦИ НА ЛЕТОТ СКОПЈЕ – ЉУБЉАНА НА WIZZ AIR

  Синоќа, 27-ми септември, среда, со коктел и мали подароци за патниците во заминување на првиот лет, ТАВ го означи воведувањето на редовната линија од Скопје до Љубљана на Wizz Air Со коктел-забава како изненадување и мали подароци за патниците во заминување на првиот лет, ТАВ синоќа на Меѓународниот Аеродром …

Повеќе »

Македонски Телеком донираше T Tablet за дваесет семејства во социјален ризик

 Таблетите ќе ги користат деца од Центрите за поддршка на СОС Детско село Македонски Телеком, неодамна го најави на пазарот својот нов T Tablet, 5G уред со достапна цена, креиран да и овозможи на пошироката популација пристап до можностите кои ги отвора 5G технологијата. Денес, за солидно образование потребни …

Повеќе »

Државна лотарија да ја преиспита одлуката за организирање игри на среќа на интернет

Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа – АПИС ја оценува одлуката на Државна лотарија за капитално учество во основањето три нови трговски друштва за организирање игри на среќа на интернет за упад во досегашниот систем на игри на среќа. Клучната дилема е дали е ова вовед во ставањето клуч …

Повеќе »

ПОСЛЕДНИОТ БРОЈ ОД ГОДИНАТА НА РАЃАЊЕТО ОТКРИВА ДЕЛ ОД ВАШАТА СУДБИНА: Откријте што ве чека во животот – СРЕЌА ИЛИ ТАГА?

Иако многумина одбиваат да веруваат дека сè ни е „пишано“ уште од раѓање – древниот кинески календар можеби ќе може да го промени ставот на некои Постои народно верување кое вели дека последниот број во годината на нашето раѓање игра голема улога и има огромно влијание врз нашата судбина. Секој …

Повеќе »

Со поддршката од Клиника Жан Митрев, Шаховскиот клуб „Скопје 72“ се натпреварува на Светското шаховско првенство за ветерани

Шаховскиот клуб на ветерани „Скопје 72“ е дел од македонската репрезентација што се натпреварува на Светското екипно шаховско првенство за ветерани кое што од 19 до 28 септември се одржува во Струга. Учеството и натпреварувањето на ветераните од клубот „Скопје 72“ со финансиска и материјална помош го овозможи Клиниката Жан Митрев како дел од својата …

Повеќе »

Искуство во Дизниленд Париз: Како Ладна преку својот ликовен конкурс го оствари сонот на децата

Во волшебното царство на Дизниленд Париз, каде што бајките оживуваат, a магијата танцува на секој агол, детските очи светат со чудење и возбуда. За две среќни семејства, ова волшебно кралство стана не само сон, туку и негуван спомен, благодарение на Ладна.  Оваа традиција да се испратат две семејства на пат …

Повеќе »