Breaking News

МАРКЕТИНГ

Рекорден број домашни и странски натпреварувачи и два урнати рекорди го одбележаа 12. издание на настанот „Sparkasse Life Прв до врв“

Вчера на Водно се одржа најмасовна планинска трка во земјата и во регионот, „Sparkasse LIFE Прв до врв“. Рекорден број велосипедисти, планинари и рекреативци, како и професионални спортисти, со планинарење, трчање и возење велосипед ја искачуваа планината и се натпреваруваа за освојување на врвот. Дванаесеттото издание на настанот, веќе втора …

Повеќе »

Револуционерните филери на Синклер достапни во Клиника Жан Митрев

Моментален резултат со долгорочен ефект нудат револуционерните филери на Синклер сега достапни во Клиника Жан Митрев. Дермалните филери Елансе и Маили и колагенската-стимулирачка инјекција Ланлума се најновиот медицински метод во корективната дермална естетика за подмладување на кожата. Филерите на Синклер во медицинската дерматологија се посебно препорачани заради нивното 2-во-1 дејство …

Повеќе »

СЕ ЗНАЕ ШТО Е НАЈГОЛЕМИОТ ПРОБЛЕМ: „ШТО ДА ОБЛЕЧАМ СЕГА?”

Сезона за прослави ни доаѓа, а со неа и сите матурски забави, апсолвентски, свадби и други разни прослави… Се знае што е најголемиот проблем: „Што да облечам сега?” Денес е лесно да изградите сопствен стил, а од друга страна, кога станува збор за свечени настани, понекогаш тешко ќе го најдете …

Повеќе »

Бимилк на „Генералка викенд“ – вработените ја чистеа околината на Битола

Бимилк се вклучи во најмасовната еко акција „Генералка викенд“. Повеќе од 110 вработени на Битолска млекара со волонтерско вклучување ја чистеа околината на Битола на сите 9 локации во градот. Со ова Бимилк ја даде својата целосна поддршка на иницијативата за чиста животна средина и поттикнува поголема еколошка свесност и …

Повеќе »

„Вози право, вози здраво“ осми пат низ скопските улици, регистрацијата веќе е отворена

Подгответе ги велосипедите, тротинетите, ролерките и другите еколошки превозни средства бидејќи на 2 јуни (недела) од 11 часот по осми пат ќе се одржи најмасовниот ревијален настан на тркала „Вози право, вози здраво“ во организација на Стопанска банка АД – Скопје. Центарот на Скопје повторно ќе биде преплавен со најразлични …

Повеќе »

В НЕДЕЛА СИТЕ НА ВОДНО – ДАЛИ СТЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА НАЈМАСОВНИОТ ПЛАНИНСКИ НАСТАН ВО РЕГИОНОТ „SPARKASSE LIFE ПРВ ДО ВРВ“?

В недела, на 19 мај годинава, по 12-ти пат ќе се одржи спортската манифестација „Sparkasse Life Прв до врв“ – најмасовното планинско искачување во регионот, во организација на здружението за спорт и рекреација „ПРВ ДО ВРВ“ и Шпаркасе Банка АД Скопје, како главен спонзор. На овој традиционален спортски настан на …

Повеќе »

Oтворена 52 Концепт – продавницата што ја редефинира високата мода

Новоотворената 52 concept store во трговскиот центар Рамстор во Скопје е комбинацијa на врвни брендови и исклучителен дизајн со кои се влегува во светот на луксузната мода и креативните иновации. Овој внимателно создаден простор ги обединува најпрестижните имиња во модната индустрија, поставувајќи нов стандард за луксузна малопродажба. Во срцето на 52 концепт продавница …

Повеќе »

Основачот на Hart.mk, Драган Јаневски, го посети седиштето на Pininfarina Segno во Равена

Основачот и извршниот директор на Hart.mk, Драган Јаневски, неодамна го посети седиштето на Pininfarina Segno, во Равена, Италија, каде што се сретна со менаџерот за меѓународна продажба, Андреа Тритапепе, како и со Мартина Барбато од истиот оддел на италијанската компанија. Hart.mk е македонски партнер на  Pininfarina Segno, новото поглавје во …

Повеќе »

„Макпетрол“: Со позитивна енергија во Градски Парк да застанеме на патот на врсничкото насилство

Отворен настан во Градски Парк за децата, младите, родителите и за сите што сакаат да се спротивстават на врсничкото насилство в сабота (18 мај) ќе се одржи во рамки на општествено одговорната кампања на „Макпетрол“. Со почеток од 11 часот, на зеленилото популарно познато како „Вембли“ (до езерцето спроти стадионот), …

Повеќе »

Второто и уште поголемо издание на HR.Weekend: Интердисциплинарни теми и најголемите експерти наесен во Ровињ

Второто издание на исклучително успешниот HR.Weekend ќе се одржи и оваа година во рамките на Weekend.17 од 19 до 22 септември во Ровињ. Ова уште поголемо издание на посетителите ќе им претстави нови, актуелни и посовремени интердисциплинарни теми, како и некои од најголемите светски експерти од различни области поврзани со …

Повеќе »