Села: Целта на Таравари била поделбата на партијата


СООПШТЕНИЕ: Зиадин Села, во емисијата Клан Дебат изјави дека целта на политичките дејствија на првиот човек на АА, Арбен Таравари била да се подели партијата.


Според Села, Таравари им наредил на председателите на ограноците да се изјаснат врз основа на расположението на подограноците, дали се за коалиција со ДУИ или со опозицијата. .


Извор: МИА