Breaking News

Без вода корисниците на улица „Пере Тошев“


 Поради дефект на приклучна цевка на улица „Пере Тошев“ 4,  денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица.


Како што информираат од ЈП Водовод и Канализација – Скопје, водоснабдувањето е прекинато од 09:00 часот до завршување со санација надефектот.  љм/црФото: МИА архива .


Извор: МИА