Breaking News

Вучиќ: Пред нас е најтешка година, да се чекаат поповолни можности во светот за вистината да излезе на виделина


Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денес дека Србија и светот се пред најтешката година во поновата историја, година која носи конфликти и немири, поради што најважна задача на Србија е да го зачува мирот, јави дописникот на МИА од Белград.


.


Извор: МИА