Breaking News

Руски воени бродови испловија од Хавана


Руските воени бродови кои пристигнаа во Хавана минатата недела испловија денеска од главниот град на Куба.


Минатата недела во официјална посета на пристаништето Хавана пристигна група од четири бродови на руската морнарица, меѓу кои и фрегатата „Адмирал Горшков“ и нуклеарната подморница „Казан“.


Според соопштението на руското Министерство за одбрана, оваа поморска група претходно имала обука за употреба на „високопрецизно ракетно оружје“ во Атлантскиот Океан. рп/Фото: МИА архива .

Извор: МИА