Breaking News

Од четврток услови за врнежи и пад на температурите, викендот стабилно и сончево


До четврток ќе се задржи сончево и многу топло време, особено утре кога дневната температура наместа ќе достигнува до 40 степени.


Во четврток, како што најавуваат од УХМР кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд и ретки грмежи.


Поголема промена на времето со локален пороен дожд, грмежи и значителен пад на температурата се очекува во петок.

Во деновите од викендот времето ќе биде стабилно со благ пораст на дневната температура. сст/са/Фото: МИА .


Извор: МИА