Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада


– Маж се полеа со бензин и се запали утрово пред зградата на хрватската Влада во Загреб, јавија хрватските медиумиСостојбата на повредениот засега се уште не е позната.


Очевидец за Јутарњи рекол човекот кој се полеал со бензин бил видно растроен. зш/ .


Извор: МИА